Novinky

Přijímací řízení
Turnaj středních škol ve stolním tenise
Madrid - schůzka koordinátorů nového Erasmus+
Běh do zámeckých schodů 24. 10. 2019 v Náchodě
EXKURZE NA LETIŠTI VÁCLAVA HAVLA V PRAZE
Praha - praxe
eTwinningový projekt „Tell Me a Story – Cuéntame un cuento“
Appleby (Velká Británie) – ERASMUS+ - schůzka koordinátorů

 

Výjezdní praxe studentů

 

3.B – jednodenní praxe - Pardubice

Dne 12. dubna 2019 se naše třída 3. AB zúčastnila výjezdové praxe do Pardubic. Městem nás provedli Martin Janata, Veronika Kašparovská a Monika Cejnarová.
Průvodci měli vše perfektně připravené. Nejen že jsme viděli spoustu zajímavých míst jako třeba pardubický zámek s pávy a Pernštýnské náměstí s novorenesanční radnicí, ale také si pro nás připravili velmi propracovaný a poutavý výklad.
Tuto praxi jsme si všichni moc užili, měli jsme krásném počasí a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.
A některé z nás tato praxe tak nadchla, že i po skončení jsme město dále prozkoumávali a hledali další informace.
Tímto děkujeme průvodcům za příjemně strávený den.

Barbora Skleničková
žákyně 3. B

 

2.B – jednodenní praxe - Trutnov

Dne 11. dubna se třída 2. AB zúčastnila výjezdové praxe do města Trutnov. Prohlídka se uskutečnila pod vedením, zkušených průvodců Adama Osoby a Filipa Prouzy.
Setkání začalo na vlakovém nádraží v Náchodě, kde se posluchači seznámili s excerpčním lístkem a rámcovým programem, a poté se vlakem pokračovalo směr Trutnov. Projíždělo se stanicemi Václavice, Starkoč, Rtyně v Podkrkonoší, Červený Kostelec a Malé a Velké Svatoňovice. Cesta zabrala necelou hodinu a půl.
Naše trasa zahrnovala plno atraktivních míst. Okresní soud, společenské centrum UFFO, Horská ulice, Kostel narození Panny Marie, Krakonošovo náměstí a městským parkem se došlo až ke Svatojánské kapli, kde nám průvodci pověděli něco o významné bitvě u Trutnova r. 1866. Celou exkurzi jsme zakončili u památníku generála Gablenze.
Výjezdová praxe se velmi vydařila, což se také odrazilo na výborném hodnocení průvodců, které jim udělila paní učitelka Mgr. Ivana Šimková

Adam Osoba
žák 2. B