Novinky

Odborné praxe

 

...
Jednodenní praxe 2. B

 

...
Den španělské a mexické kuchyně

 

...
Výjezdní praxe studentů

 

...
ERASMUS+ - projektové setkání na ACADEMIA MERCURII v Náchodě

 

...
Soutěž v anglickém jazyce – krajské kolo v Hradci Králové

 

...
Učitelé ACADEMIA MERCURII rozvíjeli své kompetence v zahraničí 2018-2019

 

...

 

Jednodenní praxe 2.B

Fotogalerie ZDE:

Třída 2. AB se v měsíci dubnu účastnila několika výjezdových praxí po našem okolí. Studenti si pro své spolužáky připravili rámcový program, itinerář, harmonogram a vytvořili malý zájezd pro svou třídu, na kterém si vyzkoušeli práci zaměstnance cestovního ruchu.
Nejdříve jsme společně s panem učitelem Igorem Chmelařem navštívili Náchod, kde nás provázeli studenti Pavel Jirman a Matěj Spěváček. Seznámili nás s historií a zajímavými místy tohoto města.
V dalším týdnu jsme vyrazili do města Rychnov nad Kněžnou, které jsme poznali díky průvodkyním Kláře Šatné a Denise Košťálkové. Největším zážitkem pro třídu byla možnost si zazvonit na zvon v historické zvonici a podívat se do místního pivovaru, kde se velmi líbilo panu učiteli Martinu Vrabcovi
Cílem 3. výjezdové praxe byla města Jaroměř a Josefov, kam se s námi vydal pan učitel Josef Sršeň. Těmito městy nás provedli Adelá Jablonská, Karolína Neumanová a Petr Karmín. Petr si připravil velmi vtipnou a dobrodružnou prohlídku josefovské pevnosti s podzemím. Naopak děvčata nám ukázala památky Jaroměře.
Zatím poslední exkurzí, kterou třída absolvovala, bylo město Broumov, se kterým nás seznámily žákyně Barbora Rojkovičová, Bára Vlachova a Kateřina Vernerová. Svojí krásou nás zaujal broumovský klášter, kde jsme mohli vidět ukázkovou prohlídku vedenou zkušeným a kvalifikovaným průvodcem. Praxi poté zhodnotila paní učitelka Šimková.
Díky této průvodcovské činnosti jsme poznali zajímavá místa, mnoho nových kulturních památek v našem regionu a každý z nás viděl rozdíly mezi jednotlivými pracemi studentů, které jsme všichni společně zhodnotili.

Filip Prouza
žák 2. B