Novinky

Lyžařský zájezd - Rakousko, Stubai
Exkurze do ČNB - 3.A
Kulturně historická prohlídka města Prahy (Cestovní ruch 1.B)
Maturitní ples třídy 4.AB
Vánoční trhy Wroclaw
Projekt UNESCO – mír, lidská práva

 

"Můžeš podnikat"

Dne 8.11. se u nás konal vzdělávací program "Můžeš podnikat". Studenti třetích ročníků měli možnost vyslechnout podnikatelské příběhy pana Jiřího Volence a pana Jana Školníka. Oba pánové dokázali vtáhnout naše studenty do diskuze a ukázali jim, že s dostatkem trpělivosti a vytrvalosti, lze dosáhnout víc, než je na první pohled zřejmé.

Zpětná vazba studentů:

"Co Tě zaujalo, co nového nebo zajímavého ses dozvěděl/a":
Zaujal mě přístup pánů, jelikož byli velice ,,pouční" a bylo zajímavé vidět to, jak oni se dostali k podnikání.. hlavně, že známky ve škole nejsou vše.
 Že podnikat může každý.
Jak jsme si zkusili “vydělat” náš první milion jen tím, že jsme se nad tím za 1 minutu zamysleli.
Uspět v životě může teoreticky kdokoliv, jde o to vydržet a nebát se dělat chyby. Mít daný cíl a plán je jedna z hlavních věcí.
Zaujalo mě, že jsme měli pohled dvou rozdílných lidí a s různými životními příběhy. Líbilo se mi, že se nejednalo pouze o suchý výklad, ale o motivující a záživnou dvouhodinovou zkušenost se sympatickými lidmi. Takže děkuji za Váš čas.
Velmi mě zaujalo to jak to celé probíhalo, to jak nám pan Volenec povídal o jeho životě, o jeho " upech And downech" to jak nám ukázal, že svět není jen hezký, ale má i své tmavší strany, ze kterých se, ale dá dostat. To stejné pak pan Školník, ten to sice bral z takové více realistické stránky, ale také měl zajímavý proslov a myšlení. Tento seminář byl pro mě zároveň i naučný, a bavil mě, což se divím.
Více informací o podnikání.
Překvapilo mě, jak snadné je podnikat