Novinky

Dny otevřených dveří

 

...
Zámecké schody - závody

 

...
Turnaj středních škol ve stolním tenise

 

...
ACADEMIA MERCURII v Mnichově na projektu Erasmus+

 

...
Jednodenní praxe 4. B – Praha

 

...
Exkurze na letišti Václava Havla v Praze

 

...

Pojďte studovat s námi:

  • Cestovní ruch

  • Ekonomické lyceum

  • Jazykové lyceum

  • Gymnázium


Jsme bezbariérová škola.           Studium je možné online.

 

 

Krásný podvečer ze zámku Konopiště,
ráda bych poděkovala za úžasnou spolupráci s vámi, vaší školou  a za vynikající pomoc, kterou nám vaši studenti prokázali.
Studenti byli naprosto perfektní v každém směru, máme s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Naprosto dokonale prováděli naše návštěvníky zámkem, poctivě se starali o expozici Střelnice a Muzeum sv. Jiří a pomáhali  nám všude, kde bylo třeba. Moc děkujeme.
Budeme doufat, že se s hochy potkáme  na školní odborné praxi  opět  i v příštím roce.
Přeji vám všem  klidný závěr školního roku a krásné prázdniny.
Budu se těšit na viděnou u nás na zámku Konopiště.
Jste k nám všichni srdečně zváni.
Správa státního zámku Konopiště

Vážená paní ředitelko,
v měsíci květnu 2018 absolvovaly u Správy státního zámku Kratochvíle odbornou praxi Vaše studentky z druhého ročníku. Chtěl  bych Vám touto cestou vyjádřit poděkování za jejich odbornou přípravu. Obě slečny vykonávaly praxi s velikým osobním zaujetím. Jejich práce při provádění návštěvníků renesančními trasami zámku Kratochvíle byla bezchybná. V naší činnosti při prezentaci zámku nám velmi záleží na kvalitě průvodcovských služeb. Záleží nám na tom, aby naši průvodci měli vždy velmi dobré znalosti, aby jejich vystupování bylo milé, poučené, aby si dovedli získat soustředěnou pozornost návštěvníků. Všechny tyto požadované schopnosti Vaše studentky při své praxi prokazovaly. Vážili jsme si na jejich práci mimo jiné i to, že velmi ochotně přijímaly i úkoly, které přesahovaly rámec běžných povinností jejich praxe. Pomáhaly zajišťovat večerní prohlídky zámku, pomáhaly při přípravě našich květinových výstav v interiérech zámku i při přípravě a provozu naší výstavy výtvarných děl. I díky těmto výstavám byla v květnu návštěvnost zámku velmi vysoká a tento provoz kladl na studentky opravdu veliké nároky. Vážíme si toho, že vše zvládaly s milým úsměvem a nevšední ochotou. Jsme zároveň rádi, že kvalitu jejich práce velmi aktivně sledoval i pedagog Vaší školy. Z jeho zájmu bylo vždy patrné, jak mu na jeho studentkách záleží, jak mu leží na srdci, aby jeho žákyně odváděly tu nejlepší práci.
Vážená paní ředitelko, ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci s Vašimi studenty.
S upřímným pozdravem
Správa státního zámku Kratochvíle 

Pracovník vztahů k veřejnosti,
NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV SPRÁVA STÁTNÍHO ZÁMKU KONOPIŠTĚ
Chtěla jsem Vám hlavně moc poděkovat, že k nám i letos posíláte vaše nám již známé studenty. Jsou velice šikovní a  milí. V minulém roce nám opravdu velmi pomohli. Zhostili se práce průvodce velice zdařile, jejich projev byl příjemný, svým dobře naučeným průvodcovským výkladem dokázali nadchnout nás i naše návštěvníky. Byli jsme s nimi spokojeni naprosto po všech stránkách. Už se na hochy moc těšíme.

Čížková Adéla
Určitě bych tuto školu doporučila a zařadila mezi ty nejlepší!
I když jsem já zrovna mezi vynikající studenty nikdy nepatřila, tak mne tato škola naučila opravdu moc. Jsem vděčná všem učitelům, kteří mne naučil, jak si v životě poradit. Jsem také vděčná paní učitelce na angličtinu, která mne v angličtině posunula o velký kus dál, protože ji teď plně využiji. V této škole jsou ti nejlaskavější učitelé, kteří i mne, jako velkého lajdáka podpořili a posunuli kupředu.

Vedoucí oddělení Správy státního hradu a zámku Horšovský Týn
Dobrý den, chtěla bych vám tímto poděkovat za letošní praktikantky. Byly velice šikovné. Text, na to že provázely poprvé a myslím si, že náš objekt není na provázení z nejjednodušších, zvládly na jedničku. Už hodně dlouho jsme u nás na objektu neměli takhle šikovné praktikantky. Byli bychom rádi, kdyby k nám mohly přijet i v příštím roce. Děkujeme za spolupráci a doufáme, že takových žákyň bude v dalších letech více.

Nettka Paletka
Tahle škola je ze všech nejlepší! Nelituji, že jsem měla možnost tady studovat. Hodně mi to dalo.Hlavně co se znalostí týče! Škola má opravdu velké požadavky na studium, ale vyplatí se to :-). Hned bych se tam vrátila ♥. Jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost u vás studovat a poznat super vyučující, kteří mi předali opravdu hodně znalostí! ♥

Pozdrav ze Svatého Kopečka u OLOMOUCE
Ve čtvrtek 19.5. jsem se svými 6 přáteli navštívila pevnost Dobrošov. Protože kolega se velmi o takové stavby zajímá, rádi jsme ho doprovodili a nelitovali jsme. Zvláště protože jsme měli vynikajícího průvodce -- studenta vaší školy. Tak příjemného mladého muže se v dnešní době musí dlouho hledat a nebo prostě mít štěstí. A my ho měli.. Znal toho hodně, měl výborný projev a vystupování. Možná by se od něho mohli učit i někteří dospělí. Je vidět, že je na správném místě a to zaslouží POCHVALU!!!
Přeji vám samé takové šikovné absolventy.

Petra Boudková
Díky této škole a skvělým učitelům jsem nadále úspěšnou studentkou. Nejen že mě výuka anglického jazyka dala tolik, že mi to postačí i na VŠ, ale naučila mě i vystupovat na veřejnosti, což se mi v životě neskutečně hodí! Při mém studiu na této škole jsem se nemusela bát písemek, ani se stresovat, když jsem něco v hodině nepochopila. Díky rodinnému prostředí i přístupu, který zde naleznete, stačilo jen zajít za daným vyučujícím a ten mi s ochotou a vstřícností vše vysvětlil.
Kdybych se měla pro střední školu rozhodnout znovu, určitě bych neměnila! A pokud chce někdo investovat do studia, tato škola je ta nejlepší možná cesta :-) Dala mi opravdu křídla pro život! :-)

Tomáš Mazáč
AM můžu všem maximálně doporučit! Škola mi dala výbornou průpravu do života. Neztratil jsem se díky ní při studiích v Cambridge, natož teď v ČR!
Vstřícnost učitelů, přátelský přístup, ale zároveň výborné učební metody.
Rád vzpomínám a vracím se podívat za učiteli.
Děkuju!

Jana Rummelova
Určitě doporučuji :-) Díky této škole úspěšně pracuji v cestovním ruchu již 10 let !

Sandra Foersterová
Kdybych si zase měla vybrat kam na SŠ, tak bych určitě znovu zvolila AM!!!