Novinky

Projekty ERASMUS+
Zahájení školního roku 2020/2021
Praxe 2020
Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2020
Exkurze ČSOB
Studentské firmy spolupracují s žáky ZŠ
Ekonomická Olympiáda 2020 - Hradec Králové – Krajské kolo
PROFI GO 2020 – 1. místo a zvláštní cena poroty

 

PROFI GO 2020 – 1. místo a zvláštní cena poroty

Martin Janata a Jan Týfa, žáci 4. ročníku oboru cestovní ruch, se zúčastnili 26. ročníku soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2020 v rámci doprovodného programu Mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2020. Soutěž organizuje společnost EfektMedia ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, Agentury Czech Tourism a Asociace krajů ČR. Soutěž je určena studentům středních a vyšších odborných škol a jejím cílem je podpora k uplatnění v oblasti cestovního ruchu. Podmínkou účasti je znalost alespoň jednoho světového jazyka a lze soutěžit pouze jednou. Letošního ročníku se zúčastnilo 7 středních škol a 40 žáků.

Porota hodnotila písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, literatury apod., poté následoval „videotest“ s českými a světovými pamětihodnostmi. Do třetího kola postupovalo maximálně 20 soutěžících s nejvyšším počtem získaných bodů za první dvě kola. V poslední části byla praktická ústní prezentace jazykových a průvodcovských schopností v předem zvoleném světovém jazyce na téma: Moje nejoblíbenější turistická destinace (soutěžící si sami vybrali své oblíbené místo v tuzemsku či v zahraničí a provedli nás („zahraniční skupinu“) a porotu.  Časový limit byl maximálně 2 minuty souvislého projevu a následně případné doplňující otázky poroty/turistů.

 Oba naši žáci postoupili do třetího kola, kde Martin Janata mluvil v anglickém jazyce na téma „Jižní Čechy“ a Jan Týfa hovořil v jazyce německém na téma „Adršpašské skály“.

V odpoledních hodinách proběhlo i slavnostní vyhodnocení, kde naše škola Academia Mercurii mohla být velice hrdá na oba studenty. Martin Janata získal 1. místo a Jan Týfa zvláštní cenu poroty. Tímto jim chceme velice poděkovat za úspěšné reprezentování naší školy a přejeme další nejen studentské úspěchy.

Mgr. Dana Jarolímová
ředitelka školy