Novinky

Adaptační pobyt 1.A
Výlet 3.B do Pardubic

 

Adaptační pobyt 1.A

14.9. se žáci 1.A vydali na adaptační pobyt na Zděřinu. Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách po 3-4 lidech. Všichni si vybalili, zabydleli se a začal program.
Kvůli špatnému počasí jsme zvolili vnitřní aktivity, nejprve jsme hráli pantomimu a další společenské aktivity. Později jsme měli večeři a po ní slíbený volný čas.
Druhý den po snídani jsme vyrazili na výlet na Ostaš. Po výšlapu jsme si dali odpočinek a zamířili na Kočičí hrad. Následoval zasloužený oběd, po kterém jsme vyrazili na šipkovanou.
Chodili jsme po skupinkách a snažili se správně odpovědět na otázky týkající se našeho výletu.
Po náročné túře jsme chvíli odpočívali a následoval další program. Hráli jsme různé teambuildingové hry. Také jsme si vytvářeli třídní vlajku, kde jsme na plátno obtiskli naše ruce.
Když se setmělo, založili jsme táborák, kde později bylo vyhodnocení pobytu a nesměla chybět ani kytara a písničky.

Myslím si, že jsme si to všichni užili a určitě se více seznámili.

Nikol Hospodářová, 1.A

 

 

Výlet 3.B do Pardubic

Dne 19.9. jsme vyrazili s panem učitelem Tomkem a paní učitelkou Hanzlovou do centra Pardubického kraje – do Pardubic. Nejprve jsme navštívili atomový kryt s původním autentickým vybavením. Vyzkoušeli jsme si práci telefonisty, manuální pohon čističky vzduchu i simulaci jaderného útoku imperialistů na Pardubice. Po velmi zajímavé prohlídce jsme se přesunuli na nádvoří pardubického zámku, kde nás pobavili velmi přítulní pávi. Následně jsme se zúčastnili expozice Lidé od vedle, kde jsme si mohli vyzkoušet život s tělesným postižením. Poté následoval rozchod po Pardubicích, který jsme všichni využili podle sebe. Někdo vymetal nákupní centra, jiný zase antikvariáty. Z Pardubic jsme si přivezli nejen zážitky, ale i věcné suvenýry. Někdo oblečení, jiný bustu významného diktátora.

Návštěva Pardubic se nám velice líbila a těšíme se na další výlety.

Matěj Brouček

předseda 3.B

 

"Všude dobře, doma nejlépe" - dětská animace třídy 1.B (cestovní ruch) pro MŠ Alšova a Březinova

 

3.B - odborné praxe cestovního ruchu: Jindřichův Hradec, Červená Lhota, Horšovský Týn, Kratochvíle, Rožmberk, Kašperk, ...

 

2.B - odborné praxe cestovního ruchu: klášter Broumov, státní hrady a zámky: Bouzov, Kašperk, Kynžvart, Žleby, Jindřichův Hradec, Lemberk, Nové Město nad Metují, Náchod, ....

 

"NO BACKPACK DAY" u nás ve škole - skvělý nápad žáků 1.B ....sbalit si věci do čehokoliv jiného než-li batohu ....

 

 

Sportovní den v MŠ Alšova

 Studenti sportovního managementu z 2. ročníku připravili a zorganizovali sportovní den pro děti v MŠ Alšova, pod vedením vyučujícího Mgr. Martina Vrabce.

 

Maturanti 2022

 

 

Exkurze 3. ročníku do ČNB v Praze

Ve čtvrtek 2.6.2022 navštívili žáci 3. ročníku Českou národní banku v Praze. Seznámili se s historií banky, se stavbou historické budovy. Měli možnost vidět trezorové dveře, které zároveň slouží jako vstup do expozice. Zde se seznámili s historií měny na českém území a zkusili si obtěžkat cihly různých materiálů, a to od dřevěné až po zlatou 18 kg cihlu. Dále viděli ochranné prvky, které se nachází na dnešních bankovkách. Prohlídka byla spolu s expozicí přínosem do učiva o bankovnictví.

Šárka Matějů a Daniela Maršíková
Žákyně 3. B

 

 

 

Kateřina Jelínková 3.B - úspěch v národní výtvarné soutěži „Světové dědictví UNESCO"

 

Naše studentka třetího ročníku Káťa Jelínková se zúčastnila výtvarné soutěže „Světové dědictví UNESCO – Praha, Český Krumlov a Telč“, kterou pořádal Sekretariát České komise pro UNESCO ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Paříži a pařížskou pobočkou agentury CzechTourism u příležitosti letošního výročí 30 let zapsání historických center měst Prahy, Českého Krumlova a Telče do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Do soutěže se přihlásilo zhruba 300 uchazečů z celé České republiky. Porota vybrala jedenáct vítězů, u kterých se rozhodla neurčovat pořadí, a právě Káťa byla mezi těmito jedenácti nejlepšími. V pátek 3. června proběhlo slavnostní předání ocenění v sídle Sekretariátu České komise pro UNESCO, v prostorách Ministerstva zahraničních věcí Praze.

Kátě velice gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!